Den prevence města Benešov s NZDM Mezičas

V areálu Táborských kasáren v Benešově se v sobotu 13. 10. konal již 6. ročník  Dne prevence města Benešov. Tuto akci tradičně pořádal Odbor sociálních věcí a zdravotnictví. Tým nízkoprahového klubu Mezičas nemohl na takové akci chybět.

Magdaléna, o.p.s. prezentovala své služby u informačního stánku, u kterého byli veřejnosti k dispozici sociální pracovníci Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež. To v Benešově působí již od roku 2012. Posláním MeziČasu je zdravý rozvoj mládeže z Benešova a okolí s cílem předcházet jejich rizikovému chování či minimalizovat jeho dopady. Nabízíme prostor, kde je možné najít nejen náplň pro volný čas, ale také pomoc při řešení krizových situací. Pracovníci rádi poradí s čímkoliv, s čím si mládež neví rady. Je možné se domluvit na doučování či doprovodu do různých institucí. Mezi nedávno realizované akce patří řešení konfliktů, práce se strachem, Korejský den, Den Harryho Pottera, vyrábění záložek, pečení štrůdlu. V nejbližší době se můžeme těšit na kurz první pomoci, fotbalový turnaj, čajový klub, výrobu adventního věnce a pečení vánočního cukroví. Jedná se o nejrůznější a rozmanité aktivity, které jsou organizovány dle zájmu aktuálních návštěvníků. Toto zařízení je součástí Centra primární prevence Magdaléna, je anonymní a bezplatné.

Celým odpolednem návštěvníky doprovázela kapela Kabrňáci z Centra sociálních služeb Tloskov. To pečuje o lidi, kteří se kvůli mentálnímu postižení ocitli v nepříznivé situaci.

„S díky jsme přijali pozvání města Benešov, protože jsme mohli rozšířit povědomí o klubu a přiblížit naši práci veřejnosti. Tématicky jsme se zaměřili na bezpečnost na sociálních sítích, naším hlavním cílem je zdůraznit, že informace zveřejněné na sociálních sítích mnohdy nemusí odpovídat realitě. Měsíc říjen je také Evropským měsícem kybernetické bezpečnosti, kdy se kromě jiného řeší ochrana dětí online,“  dodala Sandra Nechybová, zástupce vedoucí Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež MeziČas, která se Dne prevence též zúčastnila.